Wojna Tuska z ABW

Dodano: 06.09.2012 [10:42]
Nad szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego gen. Krzysztofem Bondarykiem zbierają się czarne chmury. Powodem jest nie tylko afera Amber Gold, ale także postępowania prowadzone przez ABW, w których pojawiają się nazwiska osób z najbliższego otoczenia premiera Donalda Tuska.

Według ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie" postępowania dotyczą branży energetycznej, a chodzi o nieprawidłowości sięgające milionów złotych.

Energetyka jest niemal w całości opanowana przez ludzi Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego, szefa Rady Gospodarczej przy premierze. Szefem Polskiej Grupy Energetycznej jest Krzysztof Kilian, zaufany człowiek Donalda Tuska, z którym zna się od kilkudziesięciu lat. Ostatnio PGE podpisała list intencyjny na budowę elektrowni atomowej m.in. z Eneą, wobec której od kilku miesięcy ABW prowadzi śledztwo. W śledztwie pojawiają się nazwiska osób z Ministerstwa Skarbu, a także ludzi „starych służb", m.in. Janusza Luksa, byłego funkcjonariusza wywiadu PRL, współpracownika gen. Sławomira Petelickiego i przyjaciela gdańskich biznesmenów, czy np. Pawła Olechnowicza, szefa Lotosu. Janusz Luks jest dyrektorem zarządzającym w Central Europe Energy Partners (CEEP) – lobbystycznym stowarzyszeniu z siedzibą w Brukseli.

To właśnie intensywne działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w obszarze energetyki stały się początkiem ochłodzenia na linii Kancelaria Premiera–ABW.

– Kontakty między premierem a Krzysztofem Bondarykiem zostały ograniczone do minimum. Główną przyczyną była oczywiście afera Amber Gold i kwestia współpracy syna premiera Michała Tuska z OLT Express, o której ABW wiedziała od samego początku – mówi nam osoba związana ze służbami specjalnymi.

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Autor: 
Dorota Kania
Autor: 
Samuel Pereira
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Reklama

Patrz zdjecie Tusk(ochyda) cos POwachal smierdzi czyzby nastepna afera ale tak szybko?nie moga Poczekac!

Z tego zdjecia wyglada ze chyba wylosowal nanwisko nastepnego samobojcy

Tusk powinien zapobiec tej przestepczej organizacji i bronic obywatela ktory swoje zycie zainwestowal u zlodziejow. A premier tusk co robi? Nakupil sobie farby i szybko sie wybielil.

to pierwsza kara dla niego za wszelkie zlo jakie nam urzadzil.
Stres zabija nie pomoga meczyki i sporcik

czy Bondaryk jest generałem???

Gdy nie wiadomo ze karany Plichta ma bank to i nie zdziwi ze premier to..mlody aparatczyk z UB Bialystok,gdzie zone poznal..z kieleckiego "humetstwa"rodu . Gdy nie placi sie podatku czeka sie..na satysfakcje kolejna "czego Jany -owscy z kolegami ??! Kocha nie kocha , Lublim, nie lublim.. Co ten wrzesien sromotny chce??! Moze olimpiady,albo polatac,albo pomieszkac z wiosna,albo popracowac..??! Czego te Jany-owscy chca??"Moze szkol to chodzace zagrozenie dla kazdego obok?!Ci Jan vel Pajda vel Barc...??!

Myślę, że w tej sprawie warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie - piłkę nożną - a raczej kto z kim gra i jakie są "wyniki" tego meczu. Nie tak dawno w Newsweeku ukazał się artykuł o Złotych Chłopcach Platformy. Celem artykułu nie było raczej wytknięcie rządzącym malwersacji, tylko "rozbrojenie bomby" jaka w tamtym czasie mogła zagrozić Tuskowi i jego ministrowi skarbu - Budzanowskiemu, w związku z informacjami o mających być wkrótce ujawnionych taśmach PO, które miały zawierać nagranie jednego ze Złotych Chłopców (podobno promotora Budzanowskiego) - powołującego się na swoje wpływy przy załatwianiu sprawy. Dlatego pewnie w artykule znalazły się stwierdzenia wskazujące, że pan minister skarbu Budzanowski - dziś widuje już swojego "złotego" kolegę tylko przez szyby samochodu i w zasadzie uważa go za dziwaka. A jak wiemy, dziwak opowiada różne dziwne rzeczy, więc to co mogło znaleźć się na "taśmach PO" z góry należało traktować jako brednie. Tyle tylko, że o ile dla wybielenia siebie Donald Tusk i jego Minister Skarbu, mogą zrobić z kolegi dziwaka, to już fakty wskazują na coś zupełnie innego. Jak zresztą zauważył sam Newsweek, ten "dziwak" - świetnie odnajduje się w "prywatnym" biznesie- przy czym dla dziennikarza Newsweeka przez "prywatny" należy rozumieć również robiony ten z ENEA - spółką Skarbu Państwa, kontrolowaną przez ministra Budzanowskiego (!).
Dzień przed debatą o Amber Gold miały miejsce nie zauważone przez opinię społeczną pytania do Rządu. A pytania były ciekawe - pytano pana Premiera czy fakt, że Złoty Chłopiec, bohater Newsweeka, który haratał z Donaldem w gałę, oraz jego koledzy - uczestniczyli w zrobieniu z ENEA interesu na ponad 400 milionów złotych, nie jest przypadkiem powodem dla którego minister Budzanowski tak niechętnie wyjaśnia nadużycia i korupcję, o której mówi się w sprawie ENEA i Ministerstwa Skarbu. Być może dla takich pieniędzy warto spocić się kilkadziesiąt minut na boisku ... Ale tym gorzej dla tych, którzy próbują takie relacje wyjaśnić.

To raczej Bonda Ryk zdymisjonuje Donalda T.

Od około roku z całej Polski dochodzą newsy o firmie o nazwie Centrum Energetyczne. Wystarczy wpisać w google "naciągają na tańszą energię". Sprawą obecnie zajmuje się UOKiK, wcześniej zawiadomienia składali obywatele, przedsiębiorcy, URE oraz rzecznicy praw konsumentów.

Perfidia polega na tym, że "złapane w umowę" osoby muszą płacić często dwa rachunki, oraz różnej maści opłaty za "ubezpieczenia". Czy dzieje się to za wiedzą np. Enei, PSE, skąd firma ma dane o 50-70-letnich osobach czy i u jakiego dostawcy "kupują prąd"?

O ile w sidła "reklamowe" Amber Gold złapani zostali często chciwi emeryci esbeccy, o tyle w sidła "reklamowe" takich właśnie firm energetycznych łapie się biedne i schorowane starsze osoby. One nie mają pieniędzy by lokować je "w lokatę na 12%", one łatwo mogą zostać złapane bo każdy jak usłyszy że idą PODWYŻKI (prądu) a my dajemy TANIEJ może się przynajmniej zastanowić czy warto z nimi "podpisać"...

A kto opanował całą energetykę?. Oczywiście ,tak jak napisano w artykule Donald Tusk z Bieleckim.

Rudy jest tylko figurantem czerwonego badziewia, ktore nas okrada. Przy wiekszych przekretach jest zamykany na pare dni, zeby ludzie decyzyjni, ktorzy nim kieruja mogli przygotowac mowe dla hodowli owiec i baranow. Na ten moment nie ma ministerstwa bez przewalow. Po to zreszta powstal ten nierzad. Jesli nie nastapi przebudzenie narodu, to niebawem Polska tak jak Lwow, zniknie z map swiata, jako ziemia zamieszkala przez nastepcow rodow Piastow i Jagiellonow

Czy tylko chmury?? a tak zupełnie obiektywnie prognozuję, że być może zacisk się mu na szyi sznur od snopowiązałki, którego chyba nie zużyto przy "samobójstwie" Leppera. Przykłady ostatnich miesięcy POkazują, że ludzie posiadający dużą wiedzę postępują ze sobą bardzo radykalnie chyba z jednym wyjątkiem, otóż kiedyś pewien słusznie zdymisjonowany facio za aferę hazardową, kiedy ujawnił swoją wiedzę (być może z kulisów zagłady dinozaurów), kuriozalnie zamiast pod prokuratora dostał awans na marszałka. Mamy obecnie taka rzeczywistość: państwo jest zawłaszczone przez szemrane sobiesiaczo-misiaczo-mafijne organizacje pod parasolem PO, które na wzór Amber Gold działają zupełnie jawnie. Wydaje się niesłuszna teza, że on "T' wiedzę przemilczał, chyba jednak tak jak w aferze gruntowej wykorzystał ją do przecieku i w tym GOLD przypadku dał info. i czas 3 mieś.na ukrycie śladów powiązań tej mafijnej firmy z PO i oczywiście ukrycie "zdobytych" pieniędzy.

obecnej "wadzy".

Nie wolno narzekac tylko robic wszystko ,aby jak najszybciej obalic ten zlodziejsko-zdradziecki" urząd".Teraz kolej na 'nocną zmianę2".

Korzeniem wszelkich kryzysów jest brak prawdy.
To słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Za pomoc w zdobyciu władzy służby biorą swoje więc nie rozumiem gniewu Tysska

bardzo celne, dobre slowa , patriotyczne tylko ze te niecenzuralne slowa. A moze wlasnie one dodaja ostrosci przekazu. Zreszta niecenzuralne slowa nie sa az takie zle jak to o czym on spiewa. Ta cala nasza rzeczywistosc jest tak zbrukana ze wlasciwie inaczej nie mozna . brawo chlopaki. Mysle ze dobrze by bylo przyciszyc troszke instrumenty zeby bylo wyraznie slychac wszystkie slowa. dziekuje . Zycze powodzenia i gratuluje

..czas tuska juz sie skonczyl. Murzyn zrobil swoje.murzyn musi odejsc. Coz...Sila wyzsza!!!!. Teraz chlopina sie miota!.

służby są chyba pozornie skłócone bo widac po programach TV że informacje sa cedzone. Stosuja te same metody co w PRL, proste lecz skuteczne. http://pomniksmolensk.pl/news....

z ktorego , między wierszami, można było dowiedzieć się co się dzieje w PL i na świecie.
Teraz wiadomości są dla lemingów. Jesteśmy świadkami kształtowania nowej klasy społecznej:
To (ang) tzw "Joe pack six"
Jest to jednostka pracująca fizycznie, której dzień polega na tym, że pracuje przez 8-10 godz po czym wracając do domu kupuje szósteczkę (6 piw), następnie siada przez TV i jest szczęśliwy.
Wiadomości ze świata mogły by zaburzyć spokój takiej "jednostki" i doprowadzić go do depresji. Szósteczka i grillowanie w weekend wystarczą.
Takimi jednostkami łatwo kierować i łatwo ich napuszczać na innych.

Zastanówcie się kto tak naprawdę rozdaje karty. Na jaką wojnę może iść ryży dyzma? Już nie raz pokazano mu gdzie jest jego miejsce.

Czuję, że jakby Tusk wypiął do kamer gołe pośladki to słupki przekroczyłyby chyba 60% poparcia dla PO

Warto zwrócić uwagę na wcześniejszy artykuł dotyczący Enea, zamieszczony w Rzeczpospolitej pt. ENEA POD LUPĄ SŁUŻB ... (na marginesie ciekawe, że nie ukazał się on w wydaniu Warszawskim tej gazety, w którym tego dnia na tej stronie, gdzie można było przeczytać go w całym kraju - pojawiła się reklama supermarketu). Autorzy piszą tam o istotnym zdarzeniu, przygotowaniu do "dzikiej" prywatyzacji tej olbrzymiej Spółki - w zasadzie za jej własne pieniądze! Przygotowania te miały zostać przerwane na skutek zainteresowania się sprawą przez służby i posłów.
Jaki ma to związek z rosnącymi sondażami PO?
Otórz tą "dziką" prywatyzację, po stronie tzw. "inwestora" - pod okiem próbującego minimalizować znaczenie tego zdarzenia, Ministra Skarbu - przygotowywał niejaki Nadav Kennan.
Kim jest ten pan - lobbystą, Żydem pochodzącym z Białorusi, który na przełomie lat 80/90 pomagał organizować instytut badania opini publicznej SMG/KRC - ten sam instytut, który niedawno przy sprawie Amber Gold pokazał rosnące słupki Donalda Tuska.
Zbieg okoliczności? Pewnie tak ... a już na pewno - Donald Tusk nic o tym fakcie nie wie.

Na szczęście coraz wiecej ludzi moze przeczytać o tych wszystkich przekrętach w Enea , ucieszył mnie dzisiejszy artykuł w Dzienniku Polskim, mam nadzieje, ze beda następne odcinki i Tusk pozbędzie się Prezesa - krętacza z tak poważnej spółki jak Enea.

wiadome media.Media która maja wiedzę o tym jak sfałszowano wybory już nie jedne.W PKW "dziadziusie" nie znają się na informatyce a dobrze opłacony informator zrobi wszystko )Nie wie biedactwo ,że może się znaleźć na dnie rzeki,lub jakiegoś jeziora-chyba ,że znajduje się w Moskwie). Wiezienie nie wchodzi w rachubę ,bo powieszenia i uduszenia SKARPETKĄ( patrz areszt w NT) to przeżytek .Teraz modne są utonięcia upadek w przepaść w Tatrach lub powieszenie w własnym biurze.

Zmęczyło już mnie czytanie i komentowanie o tym złodziejskim nierządzie.***
Upłynęło pięć lat panowania władzy, która ewidentnie nie jest demokratyczna, kłamie swoich obywateli, jest POwiązana w szemrane interesy i czerpie z tego tytułu zyski, jest POwiązana z "CZERWONĄ GWARDIĄ":-(((***
Mam już dość!***

Tez tak uważam !!!

Jest nas więcej, takich co mają już dość tego POwskiego chlewa. Łomy w garść i do dzieła bo inaczej chyba bandytów od koryta nie odsuniemy.

....i na zasadzie działania maszyny prostej - najzwyczajniej rozsadzić, bo tylko tak jest możliwe, by oderwać ich od koryta.